30 Ağustos 2013 Cuma

Free Photo Effect Application


Fotoğraflarınızın ve resimlerinizi üzerlerine efekt eklemek, kişiselleştirmek ve düzenlemenize yarayan Free Photo Effect Application programı kısa zamanda çok iş yapabilen, pratik, kolay kullanılabilen bir programdır.
İçerisinde yirmiden fazla efekt bulunan Free Photo Effect Application programı üzerinde değişiklik yaptığınız fotoğrafları JPEG olarak kayıt etmenizi sağlar. Kayı etme sırasında resimlerinizin çözünürlük kalitesini isteğinize göre düşürebilir ve ya yükseltebilirsiniz. Yalnızca 7.27 MB gibi ufak boyuta sahip olan Free Photo Effect Application programı tamamen ücretsizdir. Kolay kullanımıyla içerisinde hazır olan filtreler ile fotoğraflarınızın yapısını tamamen değiştirmenizi sağlıyor ve üzerlerinde değişiklik yaptığınız fotoğraflarınızı paylaşırken de size destek oluyor. Hızlı ve kullanımı kolay olan Free Photo Effect Application programı kısa sürede fotoğraflarınıza farklı bir hava katacak.

29 Ağustos 2013 Perşembe

Fotosizer

                Fotoğraflarınızın boyutlarını ister teker teker ister bir seferde onlarca olacak şekilde değiştirebileceğiniz ve fotoğraflarınızı farklı formatlara çevirebileceğiniz bir programdır.
                Fotosizer programı tamamen ücretsizdir, kolay kullanımıyla oldukça fazla tercih edilen fotosizer aynı anda birden çok fotoğrafa işlem yapabilme kolaylığı sunmaktadır. Çok kısa zamanda çok büyük işler başarabilen fotosizer ufak boyutlu olmasıyla hemen hemen bütün arşivlerde yer almaya aday. Bir seferde istediğiniz kadar fotoğrafı seçerek istediğiniz boyutlandırma seçeneklerini ve tercih ettiğiniz format tipini ayarladıktan sonra tek yapmanız gereken başla tuşuna basmak. Büyük bir hızla işlerinizi halledecek olan fotosizer .jpeg, .jpg, .png, .bmp, .tga ve .gif formatlarını desteklemektedir. Vakti az olan kullanıcılar için çok kullanışlı bir programdır.

EXIF Date Changer

                                                                     
                EXIF date changer, fotoğraflarınızın EXIF bilgilerinde bulunan tarih ve saat bilgilerini değiştirebileceğimiz bir programdır. Bundan sonra yurtdışı seyahatlerinizde yaşadığınız saat dilimi farkı sorun olmaktan çıkacak.
                Toplu olarak EXIF bilgilerinde değişiklik yapmamızı sağlayan EXIF date changer girdiğimiz tarih ve saat bilgilerini istersek fotoğrafın ismi haline getirerek daha düzenli olarak arşivlememizi sağlamaktadır. Ayrıca girdiğimiz EXIF bilgilerini silmeyi, değiştirmeyi de yapabilme olanağını sağlayan EXIF date changer hızlı ve kolay kullanılabilen bir programdır. 5 megabayt gibi ufak bir boyuta sahip olan EXIF date changer programını hem bilgisayarınıza hızlıca kurabilirsiniz hem de güvenle fotoğraflarınızın tarih ve saat bilgilerini ister birer birer isterseniz de topluca değiştirebilirsiniz.
                

10 Ağustos 2013 Cumartesi

XnVieW MP 0.61

  Son derece başarılı bir resim görüntüleme ve düzenleme programı olan XnView MP; ücretsiz lisansı ve İngilizce dil desteği ile internet üzerinden kolaylıkla edinebileceğiniz programlar arasında yer almaktadır. Bilgisayarınızın işletim sistemi ne olursa olsun kullanabileceğiniz bu program; program editörleri tarafından da 5 üzerinden 4.5 almış bulunmaktadır. resimleriniz üzerinde kolaylıkla düzenlemeler yapabilmenize yardımcı olacak birçok kullanışlı araç seçeneği bulunmaktadır. yazılı resimleriniz görüntüleyebilir, dönüştürebilir, ön izleme yaparak slayt şovları da oluşturabilirsiniz. Dilerseniz ekran görüntüleri de yakalayabilir ve kolaylıkla resimlerinizi görüntüleyebilirsiniz.
                Oldukça kullanışlı bir ara yüze sahip olan bu program sayesinde güçlü bir yazılıma sahip resim görüntüleme ve düzenleme programına sahip olmuş olursunuz. 

StarStaX 0.60 Fotomontaj Programı

<!--[if gte mso 9]> Normal 0 21
Resim editörleri kategorisinin en başarılı programlarından biri olan StarStaX; ücretsiz lisansı sayesinde internet üzerinden kolaylıkla edinilebilmektedir. Tüm işletim sistemleri ile çalışabilen bu program editörlerden 4/5 puan almış bulunmaktadır.
                21.6 MB’lık ufak boyutu ile her bilgisayarda bulunması gereken son derece kullanışlı fotoğraf birleştirme programıdır. İki ve daha fazla dijital fotoğrafı birleştirebilmeniz ve tek bir fotoğraf dosyası üzerinde toplayabilmenize yardımcı olan bu resim editörü aynı zamanda fotoğraflar arasında geçiş noktası koymanıza da imkan tanımaktadır. Dilerseniz bu fotoğraflardan bir video hazırlayabilmenizi de sağlayan StarStaX programı; karanlık sahnelerin çıkarılması ve daha birçok birleştirme özelliği ile resimlerinizi oldukça ilginç hallere getirmenize yardımcı olmaktadır. Sürükle bırak seçeneği sayesinde kolay kullanılırlığını da ispatlamaktadır.

9 Ağustos 2013 Cuma

ScreenSnag 1.2.0.6

   Ücretsiz olarak edinebileceğiniz bu resim editörleri kategorisindeki program kullanıcı ve editörlerden tam puan almış bulunmaktadır. işleriniz kolaylaştırmak amacıyla tasarlanmış olan ScreenSnag programı; İngilizce dil desteği ve Win8/Win7 işletim sistemlerinde başarıyla çalışma performansı sergilemektedir.
                Ekran görüntüsü yakalamanıza yardımcı olan bu program sayesinde dilerseniz ekranın bir kısmını dilerseniz de tümünün görüntüsünü yakalayabilirsiniz. Kolay ve hızlı çalışma sistemi sayesinde kullanıcılarına zahmet vermeyen bu programda tek bir kısa yol tuşu yardımıyla işleminizi yapabilirsiniz. Dilediğiniz zaman gecikmeli görüntü çekimi de yapan ScreenSnag programı içinde bunu yapabilmeniz için bir zamanlayıcı bulunmaktadır. Bu sayede ekranda yakalamak istediğiniz hiçbir şeyin görüntüsünü kaçırmamış olacaksınız. Son derece kullanışlı bir program olan ScreenSnag; 1.49 MB boyutu ile her bilgisayarda bulunması gereken bir program özelliğine sahiptir. 

8 Ağustos 2013 Perşembe

PhotoScape 3.6.5

  Resim editörleri kategorisindeki en başarılı programlardan biri olan PhotoScape programı 7’den fazla dil desteği ile tüm Dünyadaki kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. Tüm işletim sistemlerinde çalışabilen bu program 20.34 MB boyuta sahiptir.
                Ücretsiz olarak resimlerinizi düzenlemenize yardımcı olan PhotoScape programı sayesinde Facebook gibi sosyal ağlarınız için profil fotoğrafları hazırlayabilirsiniz. Farklı resimleri birleştirerek kendinize tek resim dosyası hazırlayabilirsiniz. Kullanımı son derece basit olan bu resim editörünü açtığınız zaman sizlere ne yapmak istediğinizi soracaktır. Bu sayede sizler de fotoğraflarınızı dilerseniz animasyon GIF haline getirebilir, renklendirmeler yapabilir, siyah beyaz dengesini ayarlayıp fotoğraflarınızı yeniden boyutlandırdıktan sonra basılabilir hale getirebilirsiniz. Ayrıca bu program sayesinde fotoğraflarınızdaki arka plan ışığını değiştirebilir, gerekli gördüğünüz yerleri kırpabilir, efektler ekleyebilir ve kırmızı gözleri de yok edebilirsiniz. 
Programın resmi sitesi

7 Ağustos 2013 Çarşamba

PhotoFiltre 7.1.2

Ücretsiz bir program olan PhotoFiltre; win7/Vista ve WinXP işletim sistemlerinde oldukça başarılı bir şekilde çalışmaktadır. Editörlerden ve kullanıcılardan 5 üzerinden 4.2 puan alan bu program; 5 MB boyutuyla her bilgisayarda bulunması gereken ve yer kaplamayan bir program olma özelliğine sahiptir.
                Resimleriniz üzerinde yapmak istediğiniz her türlü rötuşu kolaylıkla yapabilir ve istediğiniz efektleri verebilirsiniz. Program içerisinde bulunan 100 filtre sayesinde fotoğraflarınıza yapabileceğiniz tasarımlar oldukça farklı olacaktır. Çeşitli araçlar sayesinde de hızlı bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Resimlere istediğiniz boyutu verebilir, birkaç görüntüyü birleştirebilir, farklı formatlarda düzenleme yapabilir ve dilerseniz saydamlıkla transparanlığı ayarlayabilirisiniz. Bunun yanı sıra resimlerdeki renkleri ayarlayabilir, efekt oynamamaları yapabilir ve yeni efektler de verebilirsiniz. 

6 Ağustos 2013 Salı

Fotoğraf Düzenleme


                Deneme sürümü olarak kullanıcılarına harika bir fotoğraf düzenleme hizmeti sunan Phereoshop; İngilizce dil desteği ve 10.5 MB boyutuyla tüm dünyada en çok tercih edilen resim editörleri sınıfında yer almaktadır.
                Tüm işletim sistemlerinde kolaylıkla çalışabilen bu program sayesinde resimlerinizi 3 boyutlu hale getirebilirsiniz. Son versiyonu sayesinde programa eklenen değişiklikler sayesinde daha etkili bir kullanıma sahip olacaksınız. Yenilikler arasında;
·        Full ekran boyutunda resimleri dikey olarak sıraya koyma
·        Full ekran görüntüsündeyken resimleri silebilme
·        Otomatik renk sıralayıcı
·        Veri bankası içerisindeki resimleri isterseniz taşıyabilir, isterseniz düzenleyebilir isterseniz de yedekleyebilirsiniz. Bunları yapabilmeniz için birçok araç eklentisi yer almaktadır.
·        Renk araçları içerisinde kırmızı, yeşil ve mavi görünüm ayarları bulunmaktadır. 

5 Ağustos 2013 Pazartesi

Greenfish Icon Editor Pro 3.31 İle Harika Fotomontajlar


                Editörlerden 4/5 puan alan 3.04 MB boyutundaki bu resim editörü sayesinde ücretsiz olarak bilgisayarınızdaki resimlerde birçok değişiklik yapabilirsiniz. İkon düzenleme ve hazırlama programı olarak bilinen Greenfish Icon Editor Pro; web siteleri için kullanılacak olan ikonların üretilmesinde kullanılmaktadır.
                Kolay ve anlaşılır bir arayüze sahip olan bu program sayesinde zorlanmadan tüm araçlara erişebilir ve ikonlarınızı her açıdan kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Renk ve boyut konusunda olduğu kadar kullanacağınız desenlerle de düzenleyebileceğiniz ikonlarınız daha başarılı ve profesyonel bir görünüme kavuşacaktır. Bu program sayesinde ikonlarınız üzerinde piksel piksel çalışabilir, filtreler ve anti aliasing özelliklerini de kullanabilirsiniz. Resim formatı şeklinde hazırladığınız ikonlarınızı istediğiniz formata dönüştürmede de kolaylık sağlamaktadır. 

4 Ağustos 2013 Pazar

Birbirine benzeyen ünlüler komik

video

Barkod Oluşturma Programı Free QR Barcode Generator 1.0


               
İnternet üzeriden ücretsiz olarak edinebileceğiniz İngilizce dil destekli Free QR Barcode Generator; editörlerden 3.5/5 puan almış bulunmaktadır.
                QR olarak bilinen kare kodların resimleriniz üzerine yerleşmesine yardımcı olan ve resimlerinizi bu kodlarla süslemenize izin veren bir programdır. Resimleriniz üzerine yerleştirmiş olduğunuz QR kodlar içerisine dilediğiniz bilgileri yüklemeniz mümkün. Akıllı telefonların kameraları yardımıyla internet üzerinde alış veriş ve bilgi aktarımını kolaylaştıran QR kodlar oldukça yaygın bir şekilde günümüzde kullanılmaktadır. Bu program Jpeg ve png formatı da dahil olmak üzere 20 farklı QR kodu desteklemektedir. İstediğiniz boyutta ve istediğiniz yere Jpeg olarak export yapmanıza yardımcı olan bu programla hazırlamış olduğunuz resimlere sosyal ağlar üzerinde erişilmesine de olanak sağlamaktadır. 

Free Jigsaw Puzzle Maker 2.0 Resimleri Yapboz Yapma Porgramı


Ücretsiz resim editörü seçeneklerinden biri olan Free Jigsaw Puzzle Maker; İngilizce dil desteği ve birçok işletim sisteminde kullanılabilirliği ile en çok tercih edilen programlardan biridir. Son dönemlerde oldukça moda olan eğlenceli resim puzzle görünümünü elde etmek için kullanabileceğiniz bir programdır. Sabit diskinizde bulunan dijital fotoğraflarınıza yapboz efekti eklemenizi sağlamaktadır. Yapboz efektindeki rengi ve kalınlığı değiştirme seçeneği de sunan programı kullanmak da oldukça basit. Free Jigsaw Puzzle Maker programının diğer özellikleri;
·        Dijital fotoğraflara yapboz efekti ekleme
·        Özel kenar kalınlığı, rengi ve yapboz stili ayarlama
·        JPEG formatında kaydedebilme
·        Resimleri kaydetme esnasında resimlerinizin boyutunu ve kalitesini de değiştirebilirsiniz.
·        Fotoğraflarınızı sunucular üzerine atabilir gerektiği zaman da sosyal ağlarınız üzerinden kolaylıkla paylaşabilirsiniz. 

Capture2Text 2.5


               Program editörlerinden 5 üzerinden 4.5 puan alan Capture2Text; bilgisayarlarınızda bulunan her işletim sistemiyle uyumlu olarak çalışabilmektedir. Ekran görüntüsünü yazıya aktarma programı olarak da bilin bu başarılı programla yapabileceklerinizin sayısı oldukça fazla.
                Bilgisayarınızdaki ekran görüntüleriniz içerisinde yer alan yazıları resim formatından yazı formatına çevirerek çıktısını alabilirisiniz. Bu programda yer alan OCR özelliği sayesinde görüntülerde yer alan yazıları çıktı olarak alabilmeniz ve yazıya dönüştürebilmeniz mümkündür. Ekran görüntüsü almanıza da imkan tanıyan bu program; ister tüm ekranın isterseniz de bir kısmının görüntüsünü almanıza yardımcı oluyor. Hafızaya kaydedip daha sonra dilediğiniz program üzerine yapıştırmanıza da imkan sunmaktadır. Programın bir diğer özelliği de tüm popüler dilleri tanıyor olabilmesidir. Bu sayede kolaylıkla ekran görüntülerini yazıya dökebilmektedir.

Fotomontaj programı indir